niedziela, 18 marca 2012

Porażka Sandecji na początek wiosny

Po blisko czteromiesięcznej przerwie na ligowe boiska powrócili piłkarze Sandecji Nowy Sącz. Na pierwszy wiosenny mecz podopieczni Roberta Moskala wybrali się do Bytomia.

Na początku spotkania przeważali gospodarze, a gra Sandecji była nieco chaotyczna i niedokładna. Przewaga Polonii została udokumentowana w 19 minucie, kiedy Martin Baran uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Winić za stratę gola należy głownie obronę, choć bramkarz Biało - Czarnych mógł się w tej sytuacji zachować lepiej. Bytomianie mogli prowadzić 2:0, ale doskonałą okazję zmarnował Przemysław Trytko w 28'. Sandecji ciężko było się przedrzeć w pole karne rywali. Udało się oddać kilka strzałów z dystansu, ale trafiały one nad bramką, albo w sam środek. Po zdobyciu gola gospodarze wycofali się i czekali na kontry. W pierwszej połowie druga bramka jednak nie padła.

Na drugą część sądeczanie wyszli z jedną zmianą. Petera Petrana zastąpił Wojciech Trochim. Zaledwie kilka chwil po wejściu na boisko został ukarany żółtą kartką. Potem jednak pomocnik Sandecji wyróżniał się już tylko niezłą grą i sercem do walki. Biało - Czarni w drugiej odsłonie grali dużo lepiej. Przeważali i stworzyli kilka okazji strzeleckich. Nie wykorzystali ich jednak Aleksander, Burkhardt i Woźniak. Podwyższyli za to Bytomianie. Fatalny błąd popełnił Sebastian Fechner, który za wszelką cenę próbował utrzymać piłkę w boisku. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż to Sandecja wznawiałaby grę z autu. Cel został osiągnięty, ale niestety chwilę później futbolówkę przejęli Bytomianie i strzelili drugą bramkę po akcji 3 na 1. Nadzieje odżyły w 74'. Faulowany w polu karnym był Piotr Kosiorowski. Do rzutu karnego podszedł Arkadiusz Aleksander. Jego strzał sparował Marcin Cabaj na poprzeczkę, ale dobitka była już skuteczna. Wydawało się, że goście pójdą za ciosem, w szczególności, że od 80' grali z przewagą liczebną. Sądeczanie atakowali, ale Polonia mądrze się broniła i dowiozła zwycięstwo do końca.

Składy:
Sandecja Nowy Sącz: 22. Gerard Bieszczad - 2. Sebastian Fechner, 5. Martin Zlatohlavy, 10. Jano Frohlich, 8. Marcin Woźniak - 9. Piotr Kosiorowski, 18. Peter Petran (46' Wojciech Trochim), 14. Dariusz Gawęcki, 25. Filip Burkhardt (72' 23. Bartosz Wiśniewski), 11. Kamil Majkowski (84' 7. Mateusz Niechciał) - 21. Arkadiusz Aleksander

Polonia Bytom: 13. Marcin Cabaj - 26. Wojciech Wilczyński, 16. Piotr Kulpaka, 18. Martin Baran, 23. Przemysław Szkatuła (76' 71. Kamil Białkowski) - 22. Daniel Mąka, 8. Hermes, 7. David Kobylik, 27. Paweł Alancewicz ((79' 14. Łukasz Maliszewski), 5. Krzysztof Michalak, 9. Przemysław Trytko (56' 10. Jean Paulista)

Żółte kartki: 13' Woźniak i Trytko, 39' i 80' Wilczyński, 66' Paulista
Czerwona kartka: 80' Wilczyński (za drugą żółtą)

Sędziowali: Michał Mularczyk (Skierniewice) oraz Zbigniew Kluza, Dawid Golis i Piotr Milczarek.